EVICT Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń

Zbigniew Pawlak 500 675 110

Tytuł serwisu

Telewizja Przemysłowa IP

INDIGOVISION

System IndigoVision to wysokiej jakości system IP posiadający cechy tradycyjnych systemów CCTV, takich jak: zapis na rejestratorach autonomicznych, funkcje krosownicy, możliwość podłączania analogowych monitorów, zarządzanie funkcjami wyświetlania oraz sterowania PTZ za pomocą sprzętowego sterownika z joystickiem. System charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu przy zachowaniu stosunkowo małych strumieni danych. System IndigoVision dedykowany jest zarówno do małych instalacji wykorzystujących infrastrukturę sieci komputerowej (w tym również sieci bezprzewodowej) np.: monitoring w małych miastach, monitoring firm, osiedli, jak również duże systemy instalowane w portach lotniczych, na stadionach, autostradach czy w dużych wielotysięcznych miastach. System IndigoVision dysponuje szerokim zakresem analizy obrazu. Dzięki temu za pomocą oprogramowania można zautomatyzować obserwację wykorzystując takie funkcje jak detekcję ruchu, śledzenie obiektów, wykrywanie pozostawionych przedmiotów, czy zliczanie osób.

IP PRO

System iP-pro należy do rodziny systemów IP video. Dedykowany jest do małych i średnich systemów telewizji przemysłowej, do takich obiektów jak: szkoły, dworce, szpitale, hotele, obiekty przemysłowe i biurowe. Na system składają się kamery IP, serwery IP 1/4 kanałowe, serwery IP 4-kanałowe z funkcją zapisu na dysku twardym, oraz oprogramowanie umożliwiające obserwację, rejestrację oraz zarządzanie systemem. Druga edycja systemu posiada rozszerzoną ofertę kamer IP oraz zdecydowanie poprawioną jakość obrazu w stosunku do pierwszej edycji. Do systemu iP-pro dedykowane są dwie platformy systemowe, dające możliwość łatwego tworzenia systemów hybrydowych, podnoszące również funkcjonalność oraz poziom bezpieczeństwa. Pierwsza platforma, standardowa to aplikacja NVR-PRO wersja 3.3. Aplikacja ta przeznaczona jest do wszystkich serwerów zarówno jedno jak i cztero-kanałowych oraz kamer IP oraz co ciekawe do zarządzania rejestratorami MY-DVR. Drugą platformą, dla rozwiązań zaawansowanych, jest oprogramowanie sieciowych rejestratorów NETSTATION. Rejestratory te przeznaczone są do pracy z kamerami IP oraz serwerami IP jednokanałowymi systemu iP-pro.

NUUO

Platforma NUUO to jedno z ciekawszych, profesjonalnych narzędzi do tworzenia złożonych systemów IP video z wieloma miejscami obserwacji i dostępem do zarejestrowanych danych. W ramach systemu istnieje możliwość elastycznego przydziału uprawnień poszczególnym użytkownikom. NUUO w sposób stabilny realizuje wszystkie ważniejsze funkcje związane z obserwacją, rejestracją obrazu i dźwięku oraz transmisją danych w ramach sieci komputerowej. Mocną stroną tej platformy są funkcje typu Smart-Guard, związane z analizą obrazu zarówno w obrazie na żywo jak w obrazie zarejestrowanym, ułatwiające szybką reakcję ochrony oraz wyszukiwanie zdarzeń w zapisie. Istnieje możliwość wykrywania 6 zdarzeń alarmowych: detekcja ruchu, pojawianie się obiektu w strefie, zniknięcie obiektu w strefie, zasłonięcie kamery, utrata ostrości, utrata sygnału z kamery. Dodatkowym atutem jest funkcja współpracy z systemami kasowymi (POS) umożliwiającymi wraz obrazem zarejestrowanie danych z wydruków kasowych oraz wyszukiwanie zdarzeń po transakcjach kasowych. Do sterowania głowicami oprócz tradycyjnej myszki, można zastosować profesjonalny joystick 3D typu USB (IP-PRO/JOY). Dodatkowym atutem jest dostępność dodatkowego, odpłatnego oprogramowania typu CMS, które może integrować w jeden duży system kilka niezależnych podsystemów opartych na platformie NUUO. W ramach aplikacji istnieje możliwość transmisji obrazu do urządzeń mobilnych (palmtopy, wybrane modele telefonów komórkowych).

Do najważniejszych zalet systemu opartego na platformie NUUO należą:
•wysoka jakość obrazu video oraz dwukierunkowa transmisja audio,
•możliwość tworzenia złożonej struktury z wieloma stanowiskami obserwacyjnymi i przydziałem uprawnień,
•darmowy program klient dla użytkowników zdalnych (obserwacja, przeglądanie zapisu, alarmy, e-mapy, PTZ),
•w standardzie dostarczany system Smart-Guard do analizy obrazu na żywo i zarejestrowanego (wykrywania 6 zdarzeń alarmowych: detekcja ruchu, pojawianie się obiektu, zniknięcie obiektu , zasłonięcie kamery, utrata ostrości, utrata sygnału z kamery),
•funkcja współpracy z systemami kasowymi POS,
•możliwość stosowania joysticka 3D do sterowania głowicami obrotowymi.
•opcjonalne oprogramowanie CMS integrujące wiele podsystemów NUUO.