EVICT Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń

Zbigniew Pawlak 500 675 110

Tytuł serwisu

Domofony i wideodomofony analogowe

Systemy analogowe
mogą być stosowane w małych i średnich instalacjach zarówno w wersji domofonowej jak i videodomofonowej. Zaletą ich jest prosty montaż i uruchomienie oraz niska cena. Mnogość wersji paneli wejściowych oraz unifonów umożliwia dobór wyglądu urządzeń do oczekiwań klienta.

System 4+N

System „4+n” jest powszechnie nazywany systemem 5-przewodowym, ze względu na ilość 5 żył dochodzących do unifonu (4 wspólne i 1 wywołania). Jest to najbardziej powszechny analogowy system domofonowy.
Wykorzystując specjalne zasilacze serii 19, unifony z przyciskami funkcyjnymi można uzyskać funkcję interkomu.
System „4+n” z funkcją interkomu umożliwia oprócz rozmów domofonowych również rozmowy między unifonami, których nie słychać w panelu wejściowym. Do unifonu dochodzi 5+n żył (5 – domofon, n – ilość wywołań interkomowych).

System "1+N"

System „1+n” umożliwia wywołanie, prowadzenie rozmów oraz obsługę elektrozaczepu przy użyciu 2 żył dochodzących do unifonu (1 wspólna i 1 wywołania).

Systemy videodomofonowe z przewodem koncentrycznym umożliwiają oprócz podstawowych funkcji tj. wywołanie, przesył fonii i wizji, otwarcie elektrozaczepu, podgląd wizji wiele dodatkowych możliwości rozbudowy, np.: interkom, dodatkowe kamery, dodatkowe wejścia z panelami videodomofonowymi, możliwość rejestracji zdjęć gości pod nieobecność gospodarzy (moduł pamięci), podgląd wizji na odbiorniku TV (poprzez wejście wideo). W ofercie znajduje się duży wybór paneli i monitorów oraz dodatkowych akcesorii.

Systemy videodomofonowe bez przewodu koncentrycznego posiadają podstawowe funkcje takie jak: wywołanie, przesył fonii i wizji, otwarcie elektrozaczepu, podgląd wizji. Umożliwiają również rozbudowę o dodatkowe kamery i panele videodomofonowe. Ich zaletą jest prosty montaż oraz możliwość wymiany istniejącego systemu domofonowego na videodomofonowy bez konieczności zmiany okablowania.